Zprva | 23. kvten 2007, 23:12

Skautský tábor Horky

Od „Stroje času“ k „Putování s Velikány“

Skautské středisko Ledeč n. Sáz. připravuje od 3.8. do 12.8. 2007 další letní tábor. Na jaře probíhaly na skautském táboře na Horkách u Zdeslavic přípravné technické a terénní práce. Po orkánu Kyrill, který se přehnal v zimě i přes toto místo, bylo nutné odstranit, skácet a pořezat povícero stromů, opravit poničené střechy, odstranit spadané větve a zachránit části totemu. Proběhly také zásadní úpravy úložiště dřeva.
Bez zajímavého programu se ale sebelépe provozně zajištěný tábor neobejde. Loňský „Stroj času“ přinesl spoustu napínavých akcí, překvapení a zážitků při putování časem z hluboké historie do daleké budoucnosti. Letos se vypravíme s bájnými i skutečnými postavami na dobrodružné cesty, za setkáním s vládci exotických zemí, zažijeme napětí i legraci v nečekaných situacích. Chcete putovat jako Marco Polo křížem krážem přes kontinenty, zdolávat pouště i moře, čelit nástrahám divokých asijských kmenů a přitom dělat skvělé obchody s mongolským vládcem tehdy nejrozsáhlejší říše světa Kublajchánem, přinášet jemu a vládci křesťanské říše papeži důležitá poselství a obchodovat s nejrůznějšími druhy zboží z Evropy a Asie, potkat se s Gandalfem a s jeho podivnými malými přáteli hobity, nebo šplhat s otřelým horolezcem Messnerem až na vrcholky Horek a přitom se připravovat k výstupu v horolezeckých táborech? Chtěli byste bloudit s králem Artušem v temných hvozdech jako rytíři Kulatého stolu, kteří ctí svá řádová pravidla, brání svou čest, pomáhají bojovat proti nespravedlnosti a nečestnosti, a to jak svým srdcem, tak svým mečem a odvahou a nenechají se odradit ve svém počínání ani bandou zlého rytíře? Líbilo by se vám objevovat s Járou Cimrmanem nové vynálezy, nalézat nová území, nacházet nové druhy zvířat, hmyzu a rostlin Evropanům dosud neznámé, chcete si zakusit kulinářské umění spolu s Magdalenou Dobromilou Rettigovou, či si prověřit své sportovní zdatnosti v nejrůznějších disciplínách? Pokud s námi chcete prožívat všechna tato dobrodružství, pak neváhejte a přihlaste se na náš skautský tábor na Horkách u Zdeslavic.
Přihlášky budou k dispozici v Jízdních kolech a v Informačním centru Ledeč nad Sázavou.
Ivo Mirošovský